Garsiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“ atvyko į Lietuvą

2022 08 23

 

Garsiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“ atvyko į Vilnių, kur šią savaitę surengs šešis „Corteo“ šou pasirodymus per keturias dienas. Šiuo metu „Avia Solutions Group“ arenoje vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai, specialiai spektakliui statoma didžiulė apvali scena, didelė dalis bilietų – jau išparduoti.

Dėl pandemijos ne kartą savo pasaulinių gastrolių tvarkaraštį privalėjusi keisti cirko trupė pirmąjį „Corteo“ pasirodymą šiemet parodė gegužės mėnesį Kroatijoje. Vėliau „Cirque du Soleil“ trupė dar surengė per 50 pasirodymų Belgijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Ispanijoje.

Galiausiai, rugpjūčio 25-28 dienomis, laimė savo akimis išvysti įspūdingąjį šou nusišypsos ir Lietuvos gyventojams. „Corteo“ premjera Vilniuje įvyks ketvirtadienio vakarą, penktadienį arenoje bus rodomas dar vienas šou, o abi savaitgalio dienas įvyks dar po du pasirodymus.

Jau šeštą kartą Lietuvoje besilankančio cirko populiarumas neblėsta. Didelė dalis bilietų į pasirodymus jau išparduota, todėl „Cirque du Soleil“ gerbėjai raginami suskubti, nes kai kuriuose pasirodymuose greitu metu bilietų gali nebelikti. Ankstesnius cirko pasirodymus sostinėje jau matė per 100 tūkst. žiūrovų.

Įspūdingasis „Corteo“ šou pirmąkart pristatytas 2005 metais Monrealyje, Kanadoje, o nuo to laiko jį jau spėjo išvysti virš 9 milijonų žiūrovų dvidešimtyje pasaulio šalių. Intensyvias gastroles vykdanti cirko trupė šiais metais per penkis mėnesius skirtingose šalyse pasirodys virš 100 kartų.

„Lietuvoje jau organizavome penkis „Cirque du Soleil“ pasirodymus ir kaskart jų šou tiesiog atima žadą. „Corteo“ pasirodymas dėl pandemijos buvo perkeltas, todėl labai džiaugiamės, jog jau šią savaitę pagaliau žiūrovams padovanosime cirko šventę“, – teigė renginį organizuojančios „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

„Corteo“ anonsas:

Iš kitų „Cirque du Soleil“ areninių pastatymų „Corteo“ išsiskiria unikalia scena, primenančia cirko palapinę. Daugeliui akrobatinių triukų atlikti naudojama daug akrobatinės įrangos, kurią specialiai šiam šou sukūrė cirko inžinieriai. Nuotaikingo pasirodymo metu žiūrovams pristatoma net 16 skirtingų akrobatinių numerių, kuriuos jungia bendra siužetinė linija.

Scenos koncepcija ir išdėstymas arenoje sukuria teatro atmosferą, o pati scena primena vaizdą, matomą didžiojoje palapinėje – žiūrovai sėdi ne puslankiu, o ratu, vieni prieš kitus. Eifelio bokšto įkvėpta scenografija ir meistrų rankomis išpieštos didžiulės užuolaidos scenai suteikia didingumo, o pačiam šou – poetiško tono.

„Cirque du Soleil“ pasirodymų bilietus platina TIKETA, o renginį organizuoja „Seven Live“ komanda, kuri šią vasarą jau kvietė žiūrovus į Vaido Baumilos koncertą Panevėžyje, Vilniaus miesto festivalį „Vilnius ORE“ bei Pasaulio lietuvių sporto žaidynes Druskininkuose.