100 šou per 5 mėnesius: „Cirque du Soleil“ leidosi į gastroles, o vasarą aplankys Lietuvą

2022 05 25

Praėjusį savaitgalį Kroatijoje įvyko garsiausios pasaulio cirko trupės „Cirque du Soleil“ gastrolių turo „Corteo“ premjera. Vieną labiausiai įtraukiančių ir savo akrobatinių numerių gausa išsiskiriančių šou ne už ilgo gyvai pamatys ir Lietuvos žiūrovai – cirkas Vilniuje viešės rugpjūčio 25-28 dienomis.

Šiuo metu net aštuonias dienas iš eilės pasirodymus Splito „Spaladium“ arenoje rengianti „Cirque du Soleil“ trupė, prieš atvykdama į Lietuvą, dar surengs beveik 50 pasirodymų Belgijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Ispanijoje. Iš viso cirkas iki metų pabaigos surengs virš 100 „Corteo“ šou dešimtyje šalių.

„Corteo“ bus jau šeštasis „Cirque du Soleil“ šou Lietuvoje. Ankstesnius cirko pasirodymus Vilniuje jau matė per 100 tūkst. žiūrovų. Įspūdingasis „Corteo“ šou pirmąkart pristatytas 2005 metais Monrealyje, Kanadoje, o nuo to laiko jį jau spėjo išvysti virš 9 milijonų žiūrovų dvidešimtyje pasaulio šalių.

„Lietuvoje jau organizavome penkis „Cirque du Soleil“ pasirodymus ir kaskart jų šou tiesiog atima žadą. „Corteo“ pasirodymas dėl pandemijos buvo perkeltas, todėl labai džiaugiamės, jog vasarą pagaliau žiūrovams padovanosime cirko šventę“, – teigė renginį organizuojančios „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Corteo“ šou stebėjęs T. Inčikas įsitikinęs, kad lietuviams jis be galo patiks: „Corteo“ tarytum sujungia visas iki šiol Lietuvoje matytų cirko šou stiprybes. Tai tarsi penki šou viename. Dėl to labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Lietuvos žiūrovai turės galimybę išvysti šį pasirodymą“.

„Corteo“ anonsas:

Iš kitų „Cirque du Soleil“ areninių pastatymų „Corteo“ išsiskiria unikalia scena, primenančia cirko palapinę. Daugeliui akrobatinių triukų atlikti naudojama daug akrobatinės įrangos, kurią specialiai šiam šou sukūrė cirko inžinieriai. Nuotaikingo pasirodymo metu žiūrovams pristatoma net 16 skirtingų akrobatinių numerių, kuriuos jungia bendra siužetinė linija.

Scenos koncepcija ir išdėstymas arenoje sukuria teatro atmosferą, o pati scena primena vaizdą, matomą didžiojoje palapinėje – žiūrovai sėdi ne puslankiu, o ratu, vieni prieš kitus. Eifelio bokšto įkvėpta scenografija ir meistrų rankomis išpieštos didžiulės užuolaidos scenai suteikia didingumo, o pačiam šou – poetiško tono.

„Cirque du Soleil“ pasirodymų bilietus platina TIKETA, o renginį organizuoja „Seven Live“ komanda, kuri šią vasarą taip pat kvies žiūrovus į Vaido Baumilos koncertą Panevėžyje, Vilniaus miesto festivalį „Vilnius ORE“ bei Pasaulio lietuvių sporto žaidynes Druskininkuose.

- - - - - -

APIE „CIRQUE DU SOLEIL“:

„Cirque du Soleil“ istorija prasidėjo 1984 metais Kanadoje, kuomet jo įkūrėjo Guy Laliberte bei 20 gatvės artistų komanda surengė pasirodymą 450-asias Kanados atradimo metines švenčiančiame Kvebeko mieste. Nuo tada „Cirque du Soleil“ pasirodymus jau stebėjo virš 365 milijonų žiūrovų 90-yje pasaulio šalių. 2022 metų  rugpjūčio 25-28 dienomis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje „Cirque du Soleil“ pristatys savo spektaklį „Corteo“. Bilietai: www.bit.ly/CorteoVilnius