Lietuvių širdis užkariavę Ukrainos Eurovizijos atstovai „Go_A“ atvyksta į Vilnių

2021 06 10

Šių metų Eurovizijoje penktąją vietą užėmusi ir Lietuvos klausytojų širdis pavergusi Ukrainos grupė „Go_A“ kitą mėnesį koncertuos Vilniuje. Unikaliuosius elektro-folko muzikos stiliaus atstovus liepos 13 dieną išvysime naujame miesto festivalyje „Vilnius Ore“ sostinės Vingio parke įsikūrusiame VU Botanikos sode.

Primename, kad Eurovizijos dainų konkurse Lietuva grupei „Go_A“ skyrė maksimalų įmanomą taškų kiekį – Ukrainos atstovai 12 balų sulaukė tiek iš mūsų šalies komisijos, tiek iš televizijos žiūrovų. Negana to, organizacijos AGATA duomenimis, ukrainiečių daina „Shum“ jau tris savaites iš eilės išlieka tarp keturių klausomiausių dainų Lietuvoje.

„Grupė „Go_A“ labai laukia koncerto Lietuvoje ir galimybės padėkoti mūsų šalies žmonėms už tokį palaikymą bei pasimatyti su fanais. Tai išties išskirtinio skambesio muzikos grupė, susilaukusi didžiulio populiarumo tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje, kuri puikiai papildys mūsų turimus didžiausius šalies atlikėjus“, - teigė festivalį organizuojančios įmonės „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

Skelbiama, jog grupės „Go_A“ atvykimas šiek tiek perdėlios festivalio „Vilnius Ore“ tvarkaraštį – Evgenyos Redko koncertas bus perkeltas į liepos 16 dieną ir taps puikiu festivalio uždarymo akcentu, o pats festivalis truks viena diena ilgiau. Iš viso festivalyje išvysime Liną Adomaitį (liepos 12 d.), grupę „Go_A“ (liepos 13 d.), Jessicą Shy (liepos 14 d.), Beissoul & Einių (liepos 15 d.) ir Evgenya Redko (liepos 16 d.).

„Praėjusią savaitę, pristatydami festivalį, sakėme, kad tai mums tik pradžia ir renginys ateityje augs, tačiau net patys nesitikėjome, jog naujų atlikėjų turėsime taip greitai. Labai džiaugiamės galėdami muzikos mylėtojams šią vasarą padovanoti nuostabų renginį gryname ore ir turime tokį puikų atlikėjų sąrašą. Labai laukiame visų VU Botanikos sode liepos mėnesį“, - pridūrė T. Inčikas.

Pirmą kartą organizuojamas festivalis „Vilnius Ore“ vilniečius ir miesto svečius kviečia mėgautis muzika gryname ore, o penkias dienas truksiančio renginio vietai pasirinktas Vilniaus universiteto Botanikos sodas Vilniaus Vingio parke šiais metais švenčia ir savo 240-ąjį gimtadienį.

„Tinkamos vietos organizuoti tokiam festivaliui ieškojome dar praėjusiais metais, o įsibėgėjusi pandemija tik dar labiau pastūmėjo koncertus rengti būtent atvirose erdvėse, kur vasarą ir saugiau, ir smagiau. Norėjome, kad vieta būtų unikali pati iš savęs ir arti Vilniaus. Apvažiavome daug lokacijų, bet pasirodo, kad tokia vieta visą laiką buvo po mūsų nosimi – didžiausiame sostinės parke“, - prisimena T. Inčikas.

Liepą vyksiantis festivalis kviečia švęsti ne tik VU Botanikos sodo gimimo dieną, bet ir Lietuvos sostinės pasiekimą praėjusiais metais. Gruodžio mėnesį Vilnius tarptautiniame HUGSI indekse buvo pripažintas žaliausiu miestu Europoje ir trečiu pasaulyje. Atlikus tyrimą, kuriam buvo pasitelktas dirbtinis intelektas, nustatyta, kad net 62% viso Lietuvos sostinės ploto sudaro žaliosios zonos (be žemdirbystei skirtų plotų).