„Cirque du Soleil“ šou „Toruk – the First Flight“: 8 intriguojančios paslaptys
Po daugiau nei trijų dešimtmečių aktyvios „Cirque du Soleil“ veiklos ir kelių dešimčių įvairiausių aukščiausio lygio šou, galima galvoti, kad Kanados cirko gigantas pasauliui jau parodė viską, kas tik įmanoma. Tačiau žiūrovams pristatęs Jameso Camerono juostos „Įsikūnijimas“ įkvėptą šou „Toruk – the First Flight“ „Cirque du Soleil“ vėl prikaustė pasaulio dėmesį ir aikčioti bei žarstyti komplimentus privertė ryškiausius meno pasaulio kritikus.
8 „Toruk – the First Flight“ paslaptys, kurių nemato į šou atėjęs žiūrovas:
Nors „Toruk – the First Flight“ stebintys žiūrovai yra užburiami magiškų ir ryškių Pandoros planetos spalvų, iš tiesų šou scena ir scenografijos yra pilkos spalvos. Tiesa, žiūrovai to niekada nemato. Kai žiūrovai renkasi į areną, sceną kruopščiai dengia specialus šydas. Kai jis pakyla, žiūrovai išvysta spalvingą augalų, upių, krioklių, medžių ir gėlių pasaulį. „Tai šou, kokio jūs nematėte niekada anksčiau, – sako jame pasirodanti akrobatė Giulia Piolanti. – Jis spalvingas, jame yra krioklių, nuostabių gėlių“.
Spalvingas Pandoros pasaulis kuriamas projekcijomis – aplink sceną išdėliojama net 40 projektorių. Negana to, „Cirque du Soleil“ naudoja specialią sistemą, vadinamą „Black Trax“, kuri užtikrina, kad iš anksto suprogramuotos šviesos seks artistų judesius ir į juos reaguos. Taip sukuriamos tobulos spalvingos 3D vizualizacijos.
Kai kurios scenos dalys yra tramplinai. Pastarieji skirti tam, kad šou pasirodantys artistai galėtų aukščiau pašokti, o jų judesiai būtų panašesni į Pandoros planetos gyventojų – navių – judesius.
Ne mažiau svarbią rolę nei artistai, šou vaidina didžiuliai judantys manekenai – navių arkliai ikranai, drakonai ir kiti padarai. Iš viso „Toruk – the First Flight“ scenoje pasirodo 16 manekenų. Kai kurie jų yra ir sudėtingų akrobatinių numerių dalis.
Nors dauguma manekenų puikiai pažįstami ir vaizduoja gyvūnus, matytus filme „Įsikūnijimas“, „Cirque du Soleil“ sukūrė porą naujų padarų. Pats didžiausias iš visų – tai garbingasis Torukas. Jo išskiestų sparnų ilgis – daugiau nei 12 metrų. Sveria jis taip pat nemažai – beveik 110 kg. Kad šis manekenas taptų judančiu Toruku, prireikia net 6 žmonių pagalbos.
Kai kurie manekenai valdomi jų viduje įrengtų kamerų ir ekranų pagalba. Pavyzdžiui, ikranams išjudinti reikia dviejų žmonių. Jeigu atidžiau pažiūrėtumėte į scenoje pasirodžiusį ikraną, jo krūtinėje pamatytumėte nedidelę skylutę. Deja, jos neužtenka, kad ikrano viduje esantys žmonės matytų, kur ir kaip judėti. Tam pasitarnauja skylutėje įmontuota kamera, kuri transliuoja vaizdą į kostiumo viduje esantį ekraną.
Šou yra pasakotojas. Kiekvieną veiksmą lydi pasakotojo komentarai – žiūrovams jis papasakoja istoriją ir atskleidžia, kas vyksta scenoje. Lietuvoje pasakotojas prabils lietuviškai. Tai pirmas kartas, kuomet „Cirque du Soleil“ šou yra pasakotojas. Visi kiti „Toruk – the First Flight“ artistai kalba navių kalba, kurią daugelis, matyt, puikiai prisimena iš filmo „Įsikūnijimas“.
„Toruk – the First Flight“ yra tik trečias „Cirque du Soleil“ šou, sukurtas specialiai pasirodymams arenose. Dauguma kitų „Cirque du Soleil“ šou kuriami didžiajai palapinei, o vėliau adaptuojami ir pritaikomi rodyti arenose. Dėl šios priežasties „Toruk – the First Flight“ turi itin didelę sceną – ji užima tiek pat vietos, kiek ledo ritulio aikštelė.
Įspūdingo dydžio šou drabužinėje – 115 skirtingų kostiumų, iš viso daugiau nei 1 tūkst. atskirų jų dalių (atskirai skaičiuojant perukus, batus, galvos apdangalus ir kt.). Šou komandą sudaro 100 žmonių iš 20 valstybių: 40 artistų, 40 technikų ir 20 kitų darbuotojų, kurie rūpinasi maisto gaminimu, kostiumais, ofiso ir kitais darbais.
„Toruk – the First Flight“ Vilniaus „Siemens“ arenoje bus rodomas 2019 m. gegužės 23–26 d. Iš viso bus surengti 6 pasirodymai. Bilietus platina „Tiketa“.