​​​​​​​Ypatinga Lino Adomaičio kalėdinė dovana: visame pasaulyje įrašyti vandens garsai (galite atsisiųsti)

2018 12 11

Finalinius koncertinio turo „Vandenynai“ štrichus dėliojantis dainininkas Linas Adomaitis pateikė dar vieną staigmeną. Kelionėse po visą pasaulį rinktą vandenų (vandenynų, jūrų, upių) garsų kolekciją atlikėjas suprodiusavo į 3 skirtingus garso takelius, kuriais bus pasitinkami į jo koncertus arenose besirenkantys žiūrovai. Negana to, atlikėjas nusprendė šventinę dovaną įteikti visiems ir jau dabar kviečia unikalų įrašą atsisiųsti.

„Jūros garsus įrašinėju gerą dešimtmetį, kur benuvykčiau. Prisipažinsiu, smagiausiai skamba Karibų jūra, kurią savo profesionaliu „rekorderiu“ esu sumedžiojęs daugybę kartų salose pas indėnus. Jūros garsai ramina ir padeda subalansuoti dvasinę pusiausvyrą“, – sako L. Adomaitis.

Atlikėjo koncertinio turo „Vandenynai“ organizatorių teigimu, Linas yra vienas iš nedaugelio atlikėjų visame pasaulyje, kuris savo pasirodymą pradės dar nespėjus užgesti šviesoms. „Paprastai besirenkančius žiūrovus į pasirodymą įvairiomis priemonėmis „įveda“ tik didžiausi ir prestižiškiausi pasaulio atlikėjai ar šou kūrėjai. Lietuvoje tokie atvejai ypač reti. Manau, kad prieš didįjį pasirodymą skambantys Lino įrašyti garsai kalėdinio šurmulio jau šiek tiek išvargintiems žiūrovams padės nusiraminti, taip pat nuo pirmųjų minučių kurs nuostabią aurą ir atmosferą. Beje, užburiančius gamtos garsus girdėsime ne tik prieš prasidedant koncertui, bet ir per didžiąją pertrauką“, – atskleidžia „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

Įrašytus jūros garsus L. Adomaitis dažnai leisdavo savo namuose, kuomet žmona Irma laukėsi judviejų dukrytės Saulės. Anot atlikėjo, jūros garsai yra puikiausias rožinio triukšmo atitikmuo, tad besilaukiančioms moterims šių garsų tiesiog būtina klausytis. Geriausia tai daryti gyvai, bet jei nėra galimybės būti prie jūros, jūrą galima turėti savo namuose.

Paties įrašytus garsus atlikėjas kiek anksčiau padovanojo kelioms naujagimio laukiančioms draugų poroms ir netruko iš jų sulaukti gražių žodžių. Ypatingą dovaną gavę draugai tvirtino, kad šiuo gėriu reikia dalintis su kuo daugiau žmonių. L. Adomaitis įsiklausė į jų žodžius ir artėjant šv. Kalėdoms nutarė vandens muziką padovanoti visiems Lietuvos žmonėmis, kurie nori savo namuose turėti vandenynus, jūras ir upes.

„Jei jūros nėra jūsų namuose, jokių problemų – aš galiu jūrą į juos atnešti, – šypsosi L. Adomaitis ir visiems dovanoja unikalius savo paties rašytus aukštos garso raiškos jūros garsus. – Parsisiųskite ir tegul jūra būna šalia jūsų“.

L. Adomaičio dovana – atsisiųskite: https://we.tl/t-mipEUUps52 (nuoroda galioja savaitę)

„Vienoje televizijos laidoje prasitariau, kad turiu tokių garsų ir kad ne tik nėštumo metu, bet ir dabar dažnai vietoj foninės muzikos pas mus skamba aukščiausios rezoliucijos jūros ir upių garsai. Sulaukiau dar daugiau žmonių prašymų turėti šiuos garsus. Tai nuostabu. Mielai dalinuosi. Jeigu tai į namus įneš bent šiek tiek geros auros, – prašom“, – sako L. Adomaitis.

Atlikėjas atskleidė, kad įrašinėjant garsus, bene daugiausiai problemų pridarydavo vėjas. Kad jo išvengtų, atlikėjui ne kartą teko ieškoti ramios, nevėjuotos vietos, neretai tekdavo net nukeliauti į kitą salos pusę. Dar ir dar kartą iš naujo įrašinėti tekdavo ir kai netoliese praplaukdavo motorinė valtis ar pradėdavo loti koks šuniukas. „Norėjau švaraus jūros bangų garso“, – tikina dainininkas.

Šių jūros, vandenyno ir upių garsų bus gausu ir naujausiame, jau greitai pasirodysiančiame, L. Adomaičio albume „Vandenynai“. Atlikėjas įsitikinęs, kad pati tikriausia muzika yra gamtoje, o tai, ką sukuria žmogus, – tėra tam tikro muzikos mokslo, harmonijos ir aranžavimo pagrindų rezultatas. Būtent todėl, klausydamas gamtos garsų, žmogus niekada nepavargs. Atvirkščiai – gamtos muzika subalansuos sielą ir kūną.

Pirmasis turo „Vandenynai“ koncertas įvyks gruodžio 19 d. Panevėžio „Cido“ arenoje, gruodžio 20 d. atlikėjas koncertuos Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 21 d. – Vilniaus „Siemens“ arenoje, gruodžio 22 d. turą vainikuos koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje. Turo koncertuose L. Adomaitis pasirodys kartu su trigubos sudėties Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, kuriam diriguos maestro Gintaras Rinkevičius.