Generalinę repeticiją surengęs L. Adomaitis: „Per kiekvieną kūrinį nugara laksto milijonai skruzdėlių“

2018 11 29

L. Adomaitis apie pasiruošimą turui „Vandenynai“: „Jau rytoj galėtume sugroti pirmąjį koncertą“

Iki didžiausio Lino Adomaičio koncertinio turo „Vandenynai“ lieka mažiau nei mėnuo. Nors atlikėjui pastarieji keli mėnesiai buvo itin gausūs veiklos, šalies arenose su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pasirodysiantis muzikantas sako jau pasiruošęs žengti į didžiąją sceną ir vėl nustebinti žiūrovus. Duodamas interviu po pirmosios generalinės repeticijos, L. Adomaitis atskleidė, kad koncertuose skambės ne tik geriausios jo dainos, bet ir keletas dar negirdėtų kūrinių, kurių vienas buvo sukurtas specialiai vokalui ir užburiančiai arfai. Be to, žiūrovų laukia ir kita staigmena – jie pirmieji galės pačiupinėti naują L. Adomaičio albumą „Vandenynai“, kuris oficialiai bus pristatytas tik kitų metų vasarį.

Kokie jausmai šiuo metu gyvena širdyje ir kokios mintys sukasi galvoje?

Taip jau atsitiko, kad viskas sukrito vienu metu: vaikelio gimimas, didžiausias mano karjeroje koncertinis turas, naujo albumo gamyba, o kur dar repeticijos, įvairiausi laidų filmavimai... Bet aš nesiskundžiu, man patinka intensyvūs etapai. Tuomet jaučiuosi, kad gyvenu, todėl galiu drąsiai sakyti, kad euforija, rūpesčiai, džiaugsmas, bemiegės naktys, nuovargis ir laimė šiuo metu skalauja mano vandenyno krantus.

Su LVSO jau surengėte pirmąją generalinę repeticiją. Ar viskas skamba taip, kaip tikėjotės ir įsivaizdavote?

Viskas skamba gerokai prašmatniau, nei tikėjausi. Jei tai nebūtų „Vandenynai“, sakyčiau – tai kosmosas (juokiasi). Maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas kolektyvas pasitempęs, groja preciziškai, švariai, o muzikantų veiduose daug teigiamų emocijų. Per kiekvieną kūrinį milijonai skruzdėlių laksto per nugarą. Tai nepaaiškinama jėga. Simfoninio orkestro galia yra paslaptis, kurios nereikia įminti – užtenka tiesiog mėgautis.

Ar po generalinės repeticijos gavote kokių namų darbų?

Kelias aranžuotes dar patobulinsime, o daugiau namų darbų kaip ir nėra. Kai susirenka tokia gausa profesionalų, viskas plaukia tarsi vandens paviršiumi – lengvai ir pakiliai. Jau rytoj galėtume sugroti pirmąjį koncertą – viskas būtų kuo puikiausiai. Na, bet, aišku, dar yra numatytos dvi generalinės repeticijos, po kurių, manau, net užsimerkę galėsime žongliruoti repertuaro dainomis.

Vaizdo siužetas iš generalinės repeticijos:

Scenoje su LVSO pasirodysite ne pirmą kartą. Ar šis kartas bus ypatingas?

Šį kartą LVSO bus trigubos sudėties, tai reiškia, kad scena bus pilnutėlė muzikantų. Pirmą kartą ture skambės ir stebuklingas instrumentas – arfa. Specialiai šiam turui net buvo sukurta daina arfai ir vokalui. Na, o prie vairo stovės pats šio nuostabaus kolektyvo įkūrėjas Gintaras Rinkevičius. Taigi prestižas visomis prasmėmis.

Ne visi atlikėjai išdrįsta koncertuoti su LVSO. Kodėl?

Pirmiausia reikia LVSO sutikimo, nes pro šio kolektyvo filtrą tikrai ne visi praeina. O ir prieš ryždamasis koncertuoti su aukščiausio kalibro kolektyvu, pats turi savęs paklausti, ar tikrai esi to vertas, ar tai adekvati partnerystė? Pats baigiau muzikos akademiją, smuiko specialybę, apie profesionalią muziką turiu visas įmanomas žinias. Man asmeniškai labai lengva komunikuoti su klasikinės muzikos atlikėjais, bet prisipažinsiu – 2014 metais buvo kiek nedrąsu kreiptis į šį kolektyvą. Bet išdrįsau ir greitai sulaukiau teigiamo atsakymo. Mane tai inspiravo ir tų metų turas „Laiko mašina“ kaip mat mane perkėlė į kitokio žaidimo lygą. Iš mažos treniruočių salės peršokau į stadioną.

Ir jūs, ir maestro G. Rinkevičius esate maksimalistai. Su jumis dirbantiems žmonėms turėtų būti nelengva...

Reiklumas dar niekam nepakenkė, priešingai – tai padeda pasiekti geriausią rezultatą. Tokie žmonės, kaip Gintaras Rinkevičius, yra dėmesingi smulkmenoms. O juk iš smulkmenų ir susideda visuma. Pamenu mano smuiko mokytojai Vladas Varčikas, Stanislovas Čepinskis ir Eugenijus Paulauskas buvo ypač dėmesingi ir reikalaudavo iš manęs, kad kiekviena nata skambėtų taip, tarsi ji būtų mano širdies dalis. Aš reiklumą, smulkmeniškumą ir preciziką išsiugdžiau dar mokykloje, nes jau tada supratau, kad tai, kas priklauso nuo tavęs, yra tavo rankose. Negali tikėtis, kad kažkas kitas ateis ir padarys tai už tave.

Kaip sutarti ir rasti kompromisų jums sekasi su maestro?

Na, maestro yra autoritetas ir LVSO lyderis, o aš esu šio projekto veidas. Tad šį kartą mudu su Gintaru stovime ant to paties laiptelio. Mane labai inspiruoja jo gebėjimas ramiomis priemonėmis išsireikalauti maksimumo. Kada nors ir aš norėčiau šitaip išmokti.

Koncertuose skambės per 20 kūrinių, tarp kurių ir žinomos dainos, ir keletas naujų kūrinių. Ar tai reiškia, kad koncerte išgirsime kažką, ko dar nesame girdėję?

Tikrai taip. Ture bus ne tik naujų kūrinių, bet ir tie patys žinomi hitai šį kartą skambės su deimantine prabanga. Kiekvienam kūriniui buvo sukurta originali aranžuotė. Skambesys dabar yra vertas milijono! Nejuokauju (juokiasi)!

Turo koncertų pažiba neabejotinai taps naujausias kūrinys „Vandenynai“, kaip jam sekasi kopti į muzikos aukštumas?

Aš jaučiau, kad daina „Vandenynai“ pasieks žmonių širdis, bet kad ji taps tokia sėkminga – nesitikėjau. Galvojau, kad sukurti dainą dukrai bus labai sunku, juk daug kas gali sakyti, kad vaikomasi per didelio sentimentalumo. Tačiau kažkaip pavyko atrakinti šias duris ir daina išplaukė tiesiai iš mano širdies upių. Tūkstančiai žmonių rašo ne tik jautrius komentarus, bet ir siunčia man asmenines žinutes, kurios mane labai sujaudina. Daina skamba radijo eteryje, „Youtube“ kanale ji kasdien perklausoma nuo 5000 iki 10000 kartų. Senokai mano sukurta daina buvo tokia sėkminga. O jei net ir būtų kitaip – vis vien man svarbiausia, kad mūsų ilgai lauktai ir išsvajotai dukrai ši daina kada nors patiktų.

Kalbėdamas apie koncertų turą „Vandenynai“ vis užsimenate apie to paties pavadinimo naują albumą. Kada jį pristatysite gerbėjams?

Albumas „Vandenynai“ oficialiai pasirodys kitų metų vasario mėnesį, tačiau šių metų ture žmonės jau turės išskirtinę galimybę pirmieji įsigyti albumo kompaktines plokšteles. Kadangi turas vyks prieš pat Kalėdų šventes, pamaniau, kad tai būtų puiki proga pasirūpinti dovanomis sau ir savo artimiesiems.

Jūsų koncertai visuomet be galo šilti, nuoširdūs. Jau tapo savotiška tradicija, kad su klausytojais daug bendraujate ne tik koncerto metu, bet ir po jų – fotografuojatės, dalinate autografus. Ar turo „Vandenynai“ koncertų klausytojai turės galimybę su jumis pabendrauti akis į akį?

Be jokios abejonės – savo tradicijų nelaužysiu ir šį kartą, po kiekvieno koncerto susitiksiu su žmonėmis ir pasirašysiu ant albumų, mielai nusifotografuosiu asmenukei. Kartais galvoju, kad koncertuose bendravimas su klausytojais toks pats reikšmingas, kaip ir pats koncertas. Tad labai lauksiu šių susitikimų. Jau dabar nekantrauju.

Pirmasis turo „Vandenynai“ koncertas įvyks gruodžio 19 d. Panevėžio „Cido“ arenoje, gruodžio 20 d. atlikėjas koncertuos Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 21 d. – Vilniaus „Siemens“ arenoje, gruodžio 22 d. turą vainikuos koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje.