Maestro Gintaras Rinkevičius apie Liną Adomaitį: Tikras artistas visada spinduliuoja gyvą energiją

2018 10 17

Koncertiniam turui „Vandenynai“ besiruošiantis Linas Adomaitis ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras su dirigentu Gintaru Rinkevičiumi priešakyje vis dažniau susitinka repeticijų salėje. Sparčiai tirpstant laikui iki turo koncertų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje, muzikantai džiaugiasi bendradarbiavimu ir gludina tiek žinomus, tiek naujus kūrinius.

„Aš labai gerbiu Liną Adomaitį, nes jis yra puikus artistas. Tikras artistas visada spinduliuoja gyvą energiją ir tą energiją spinduliuoja Linas“, – gražių žodžių kolegai negaili maestro G. Rinkevičius ir džiaugiasi kitokiu požiūriu į vandenynus.

„Šį kartą vandenynai – tai ne kažkoks platus ir gilus gyvenimas, o tiesiog beribė šviesa. Šį kartą jie asocijuojasi su gera nuotaika, su saule, o tokia asociacija yra labai linksma ir nuotaikinga“, – tikina su koncertine programa vienas pirmųjų susipažinęs G. Rinkevičius.

Kaip atrodo koncertinio turo „Vandenynai“ repeticijos, žiūrėkite čia:

Kad koncertiniam turui „Vandenynai“ ruošia šį tą ypatingo ir didingo, jau anksčiau yra užsiminęs ir L. Adomaitis. Nors atlikėjas vis dar nenori praskleisti paslapties šydo, nes nemažai turo detalių vis dar dėliojamos ir derinamos, Linas žada, kad koncertuose skambės ne tik jo ryškiausi nauji kūriniai, bet ir gerbėjų pamilti hitai iš įvairių jo kūrybos laikotarpių: „Ar tu ją matei?“, „Lūpos kaip vyšnios“, „Tavo spalvos“, „Ji mano“, „Pasaulis gražus“, „Saulės pėdomis“, „Laiko mašina“, „Smėlio laikrodis“ ir kt.

„Galiu patikinti, kad ture skambės labai daug žinomų kūrinių, bet jie skambės kitaip. Prabangiau, tauriau ir plačiau. Repeticijų metu žvelgiu į LVSO muzikantus ir visų jų veiduose matau tą jausmą, kurio neįmanoma nusakyti žodžiais, bet tas jausmas maždaug sako „Ech, bus gerai“, – šypsosi atlikėjas.

L. Adomaičio turo „Vandenynai“ premjera įvyks gruodžio 19 d. Panevėžio „Cido“ arenoje, gruodžio 20 d. atlikėjas koncertuos Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 21 d. – Vilniaus „Siemens“ arenoje, gruodžio 22 d. turą vainikuos koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Koncertinis turas „Vandenynai“ – ne pirmas kartas, kuomet L. Adomaitis jėgas scenoje suvienija su LVSO.  Kartu jie keliavo ir į milžiniško populiarumo sulaukusius L. Adomaičio turo „Laiko mašina“ koncertus.