Kurdamas naują albumą Jamesas Bluntas parašė per 100 dainų

2018 04 24

Britas Jamesas Bluntas ne kartą minėjo, kad dainuoja apie savo jausmus, tačiau juokauja, kad yra pakankamai kvailas ir savo dainas leidžia išgirsti žmonėms visame pasaulyje. O šie už tai nepyksta, netgi priešingai – atsidėkoja sausakimšomis salėmis ir graibstomais albumas. Sausakimšos salės laukiama ir J. Blunto koncerte Vilniaus „Siemens“ arenoje gegužės 18 d., į kurį likę jau mažiau nei 30 proc. visų pardavime buvusių bilietų.

Įpusėjus pasauliniam koncertiniam turui („The Afterlove Tour“), J. Bluntas atskleidė netikėtų detalių apie keletą naujausių savo dainų, sugulusių į jo paskutinįjį albumą „The Afterlove“. Atlikėjas pasakoja, kad prie albumo dirbo dvejus metus, per kuriuos parašė daugiau nei 100 dainų, kurių kiekvienoje kalbėjo apie tai, kas atsitinka gyvenime, kai meilė baigiasi. Galiausiai albumui jis atrinko tik 13, jo manymu, geriausių kūrinių. Albumas buvo įrašytas kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Ryanas Tedderis, Edas Sheeranas, Amy Wadge, Johnny McDaidas ir Stephans Moccio.

Nors į radijo stočių topų viršūnes pakilusi „Love Me Better“, kaip įprasta J. Bluntui, iš pirmo žvilgsnio atrodo gana „minkšta“ meilės dainas, iš tiesų ji slepia šį tą daugiau. Kūrinyje britas tiesmukai užsimena apie kritiką, kurią jam tenka patirti kone kasdien realiame gyvenime. Tiesa, kritika jo adresu dažniausiai atkeliauja per socialinius tinklus.

J. Bluntas „Love Me Better“: 

„Šį kūrinį kartu su Ryanu Tedderiu parašėme viešbučio kambaryje Londone – net ir tuomet kažkoks vyrukas stuktelėjo į duris ir mums liepė nutilti. Norėjome, kad daina būtų smagi, tačiau kartu nenukrypti nuo temos. Negatyvios eilutės, kuriomis sakau, kad buvau vadinamas bjauriausiais žodžiais – ne pati gražiausia dainos pradžia, tačiau tokia yra tiesa, – sako J. Bluntas ir priduria, kad šiandien socialiniuose tinkluose žmonės vieni kitiems yra pernelyg šiurkštūs. – Nors su tuo susiduria daugelis, tai, kad socialiniai tinklai leidžia kažkam pasakyti kažką siaubingo, dar nereiškia, kad taip ir reikia daryti.“

Romantikos nedaug ir kūrinio „Someone Singing Along“ eilutėse. Tiesą sakant, jis labiau primena himną šių dienų nestabilumui ir neramumams pasaulyje. Pats J. Bluntas prisipažino, kad šią dainą rašė galvodamas apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą.

Nors duris į pasaulinę šlovę J. Bluntui atrakinusi „You‘re Beautiful“ buvo dar debiutiniame brito albume, praėjus net 14 metų, šis kūrinys vis dar skamba kone kiekviename brito koncerte. Atlikėjas dar koncerto pradžioje neretai pajuokauja, kad šįvakar „You‘re Beautiful“ neskambės, tačiau daugelis „The Afterlove Tour“ turo koncertų baigiami būtent šio kūrinio akordais.

J. Bluntas „You‘re Beautiful“:

Jau anksčiau esu sakęs, kad tai nėra romantiška daina. Ji apie nuo narkotikų apsvaigusį vaikiną, kuris kalbasi su svetima mergina nepaisydamas šalia esančio jos vaikino. Tai nėra daina apie romantišką vaikiną, ji apie tą, kuris atvirai pripažįsta, kad nėra geras, kad suklydo, kad jam nepavyko. Bet galbūt tai ir yra tai, ką girdėti nori merginos – ne apie tobulą vaikiną, bet apie tokį, kuris supranta, kad toks nėra“, – svarsto J. Bluntas ir prisipažįsta, kad įspūdingiausias momentas jo muzikiniame gyvenime buvo tuomet, kai jam teko groti 80 tūkst. žmonių Glastonberio muzikos festivalyje, Pietvakarių Anglijoje.