Martynas Levickis su nauja koncertine programa pavergė Pietų Korėją

2017 10 30

Jau kone savaitę pasaulinio pripažinimo sulaukęs Lietuvos akordeonininkas Martynas Levickis vieši Pietų Korėjoje, koncertuoja prestižinėse salėse ir džiaugiasi vietos gyventojų dėmesiu. Į tolimą kraštą atlikėjas išskrido su savo orkestru „Mikroorkéstra“ ir ten pristato savo naujausią koncertinę programą – tokią pat muzikinę programą paskutinėmis šių metų dienomis bus galima išgirsti ir Lietuvos arenose.  

„Pietų Korėjoje viešiu jau ketvirtą kartą, tačiau šis kartas man ypatingas. Anksčiau koncertuodavau vienas, o dabar drauge yra ir visas mano orkestras „Mikroorkéstra“, – sako M. Levickis ir dėkoja Lietuvos kultūros tarybai, kuri finansiškai parėmė orkestro kelionę.

Pirmasis M. Levickio koncertas įvyko Seulo renginių oaze vadinamame didžiuliame ir prestižiniame Seulo meno centre, visą koncertą filmavo nacionalinė šalies televizija. Vėliau atlikėjas su styginiu orkestru pasirodė kitoje P. Korėjos pusėje esančiame Ulsan mieste. Meistriškai valdomo akordeono garsai publiką pakerėjo jau pirmosiomis minutėmis, o susižavėjimo šūksniai netilo iki paskutinio koncerto akordo. M. Levickiui ir jo komandai teko išeiti ir bisui, o vėliau ir išklausyti šūsnį šilčiausių atsiliepimų.

„Kiek teko girdėti, nemaža dalis žmonių pirmą kartą buvo akordeono muzikos koncerte. Džiugu matyti linksmus, gerai nusiteikusius klausytojų veidus ir žinoti, kiek teigiamų emocijų jiems dovanoja mūsų atliekama muzika“, – sėkmingu pasirodymu džiaugiasi M. Levickis.

P. Korėjoje viešinti komanda vienbalsiai tvirtina, kad šios šalies klausytojai yra labai atviri ir emocingi, taip jie reiškia ir savo susižavėjimą. Audringi plojimai pilnutėlėje salėje buvo girdėti po kiekvieno kūrinio.   

„Tarp koncertų turime keletą laisvų dienų, tad galime šiek tiek laiko skirti artimesnei pažinčiai su Seulu, P. Korėjos kultūra ir, žinoma, vietos virtuve. Jau spėjome aplankyti sostinėje esančius įspūdingo grožio Čosun dinastijos karališkuosius rūmus – visi likome sužavėti“, – pasakoja atlikėjas ir džiaugiasi, kad gyvenimas P. Korėjoje teka įprastu ritmu ir ore nėra nei lašelio nerimo nuotaikų ar baimių dėl šalia esančios Šiaurės Korėjos veiksmų. 

„365“ programai skambant Lietuvos arenose, didingą klasikinę muziką papildys ir netradicinė, įmantri scenografija bei arenos viduryje stovinti scena. Muzikiniu renginio branduoliu bus įspūdingieji Antonio Vivaldi ir Ástor Piazzolla ciklai „Metų laikai“. Scenoje kartu su M. Levickiu pasirodys jo paties suburtas orkestras „Mikroorkéstra“, kurį aplodismentais palydėti jau spėjo P. Korėjos klausytojai.

Pirmasis naujo M. Levickio turo „365“ koncertas Lietuvoje vyks gruodžio 21 d. „Žalgirio“ arenoje, Kaune, gruodžio 27 d. atlikėjas koncertuos „Cido“ arenoje, Panevėžyje, gruodžio 28 d. – „Švyturio“ arenoje, Klaipėdoje, gruodžio 29 d. – „Siemens“ arenoje, Vilniuje, turą baigs gruodžio 30 d. Šiaulių arenoje.