„Varekai“ – laukiamiausias „Cirque du Soleil“ šou Lietuvoje: išparduotas dar vienas seansas

2017 05 18

„Cirque du Soleil“ Lietuvoje lankysis ketvirtąjį kartą, tačiau iki šiol nei vienas jų atvežtas spektaklis nebuvo susilaukęs tokio dėmesio. Paskelbus net keturis papildomus „Varekai“ pasirodymus, bilietai į seansus vis dar šluojami rekordiniu greičiu – išparduotas dar vienas, birželio 8-osios dienos pasirodymas.

„Esame tikri, jog bus išparduoti visi septyni „Varekai“ seansai – džiaugiasi renginio organizatoriaus „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas. – Netrukus po žinios apie „Cirque du Soleil“ atvykimą, pastebėjome neįprastai didelį susidomėjimą, tad susitarėme su trupe dėl dar kelių papildomų pasirodymų. Praėjusią savaitę paskelbėme paskutinį, septintąjį seansą, todėl raginu visus ištikimiausius šio cirko gerbėjus suskubti pasirūpinti bilietais, kol jų dar liko.“

Vienu geriausių „Cirque du Soleil“ pasirodymu vadinamas spektaklis „Varekai“ pasakoja alternatyvią graikų mito apie Ikarą istoriją: pagrindinis spektaklio veikėjas krisdamas ne žūsta jūroje, o atsiduria fantastiniame pasaulyje, kuriame leidžiasi į keistą nuotykį, kupiną juokingų nutikimų. Visų „Cirque du Soleil“ spektaklių išskirtinumas – jauki aplinka, kurioje kiekvienas žiūrovas gali iš arti stebėti artistų judesius ir triukus, įžiūrėti kostiumų ir scenografijos detales.

Ribas tarp realybės ir fantazijos ištrinantis spektaklis „Varekai“ visai neseniai atšventė savo 1000-ąjį pasirodymą arenose ir 5000-ąjį pasirodymą apskritai. „Cirque du Soleil“ artistai su arenoms pritaikytu „Varekai“ pastatymu po pasaulį keliauja jau ketvirtus metus ir pavergė milijonus Europos, Rusijos ir Šiaurės Amerikos žiūrovų širdžių.

Pirmoji „Varekai“ premjera įvyko 2002 m. Monrealyje (Kanada). Nuo to laiko šou aplankė daugiau nei 130 miestų 23-ose šalyse. „Varekai“ spektaklį kuria tarptautinė 50-ies atlikėjų ir muzikantų komanda iš 19-os pasaulio šalių.