„R Kubu“ koncerte – unikalus renginio formatas

2017 04 26

Šį šeštadienį „Siemens“ arenoje įvyksiantis „ba.“, „Colours of Bubbles“ ir „Freaks on Floor“ koncertas bus itin originalus. Kubais padabintoje scenoje grupės žiūrovų stogus raus pasikeisdamos kas kelias dainas. Muzikantai tvirtina negirdėję, kad kas pasaulyje būtų surengęs tokio formato koncertą, o norėdami įgyvendinti jį idealiai, organizatorių prašo arenoje pastatyti lovas.

Koncerte dalyvausiančių grupių nariai neslepia, jog šiuo renginiu siekia sugriauti konkurencijos sienas ir sako, jog koncerte nebus apšildančios ar renginį vainikuojančios grupės.

„Kai žmonės išgirsta, kad bus trijų grupių koncertas, jie galvoja, jog gros grupė po grupės, – pasakoja „Freaks on Floor“ lyderis Justinas Jarutis. – Taip nebus. Tai bus persipinantis visų trijų grupių pasirodymas, kurio metu mes be sustojimų keisimės kas kelias dainas. Iki šiol apie tokius pasirodymus nesame girdėję, tad galima teigti, jog sukūrėme naują, išskirtinį renginio formatą.“

Klausytojus koncerte pasitiks ir pavadinimą atitinkanti scenografija: virš scenos kabos didžiuliai kubai, kuriuos išryškins išskirtiniai vizualizacijų ir apšvietimo sprendimai.

„Colours of Bubbles“ nariai atskleidžia, jog pasirodymo metu prie jų prisijungs pučiamųjų selekcija, o vieno kūrinio metu perkusiniais instrumentais kartu gros ir bene geriausias Lietuvos būgnininkas, „BIX“ grupės narys Gintas Gascevičius.

„Jau patikėjom, kad „R kubu“ tikrai vyksta, todėl dabar gyvenam tik pasiruošimu šiam koncertui, –nekantrauja „Colours of Bubbles“ vokalistas Julijus Aleksovas. – Nerealu yra viskas – nuo to, kad grosim su kolegom „ba.“ ir „Freaks on Floor“, iki to, jog tai darysim vienoje iš didžiausių koncertinių erdvių šalyje.“

Grupė „ba.“ pirmą kartą Lietuvos publikai prisistatys pasikeitusia sudėtimi. Intensyvias repeticijas su naujais nariais grupės lyderis Benas Aleksandravičius pradėjo jau žiemos viduryje. Koncerte klausytojų laukia ir dar viena naujovė – „ba.“ atliks dar negirdėtą kūrinį.

Kol muzikantai repetuoja, koncerto organizatoriams iškilo gana netradicinis rūpestis – „Colours of Bubbles“ nariai arenoje užsiprašė lovų, tad nuo renginio paskelbimo pradžios sklandžiusios kalbos apie muzikantų planus apsigyventi koncerto užkulisiuose gali virsti realybe. Po Šiaulius, Klaipėdą ir Vilnių išsibarstę grupės nariai atsisakė organizatorių siūlomo viešbučio kambario ir nutarė, kad mielai keletą dienų pagyventų pačioje „Siemens“ arenoje.

Muzikantai neslepia, jog artėjant koncertui nerimas ir baimė vis didėja. „Ar jaudinamės? Tikrai taip! Vis dažniau išpila šaltas prakaitas supratus, jog tai, ko laukėme kelis mėnesius, įvyks jau taip greitai. Tačiau ta baimė mus veža – esame tikri, jog šis koncertas ir mums, ir žiūrovams paliks neišdildomus įspūdžius“, - prisipažįsta Justinas Jarutis.