„Cirque du Soleil“ spektaklis „Varekai“ muša rekordus

2017 04 04

Nepamirštamus šou rengiantys „Cirque du Soleil“ į Lietuvą atvyksta ketvirtą sykį, tačiau lietuvių susidomėjimas jų pasirodymais pasiekė naujas aukštumas. Birželio 8-11 dienomis „Siemens“ arenoje elitinė pasaulio trupė surengs šešis spektaklio „Varekai“ seansus, o į vieną iš jų jau nebeliko laisvų vietų.

Iki vasaros pradžioje įvyksiančių „Cirque du Soleil“ pasirodymų liko dar kiek daugiau nei du mėnesiai, o bilietus į stebuklingo miško istorijas jau įsigijo daugiau nei 10 000 žiūrovų. Visi bilietai buvo išpirkti į šeštadienio, birželio 10 d. vakarinį seansą. Nors anksčiau Vilniuje pristatyti „Saltimbanco“, „Alegría“ ir „Quidam“ spektakliai sulaukė didžiulio pasisekimo, tokio ankstyvo lietuvių susidomėjimo „Cirque du Soleil“ pasirodymu iki šiol nebuvo užfiksuota.

Visų „Cirque du Soleil“ spektaklių išskirtinumas – jauki aplinka, kurioje kiekvienas žiūrovas gali iš arti stebėti artistų judesius ir triukus, įžiūrėti kostiumų ir scenografijos detales. Dėl šios priežasties arenos salė bus visiškai pakeista, o joje tilps daug mažiau žiūrovų nei paprastai.

Ribas tarp realybės ir fantazijos ištrinantis spektaklis „Varekai“ visai neseniai atšventė savo 5000-ąjį pasirodymą. Tai – magijos kupinas dramos bei akrobatikos derinys, pagal geriausias „Cirque du Soleil“ tradicijas apjungiantis kvapą gniaužiantį artistiškumą, novatorišką muziką, lyg iš kito pasaulio atkeliavusias dekoracijas ir stebinančią choreografiją.

Vienu geriausių „Cirque du Soleil“ pasirodymu vadinamas spektaklis pasakoja alternatyvią graikų mito apie Ikarą istoriją: pagrindinis spektaklio veikėjas krisdamas ne žūsta jūroje, o atsiduria fantastiniame pasaulyje, kuriame leidžiasi į keistą nuotykį, kupiną juokingų nutikimų.

Pirmoji „Varekai“ premjera įvyko 2002 m. Monrealyje (Kanada). Nuo to laiko šou aplankė daugiau nei 130 miestų 23-ose šalyse. Prieš porą metų „Varekai“ leidosi į naują, didžiausioms arenoms pritaikytą turą. „Varekai“ spektaklį kuria tarptautinė 50-ies atlikėjų ir muzikantų komanda iš 19-os pasaulio šalių.