Po 12 metų pertraukos pristatytas naujas JBC kūrinys – lengva autoironija ir nostalgiški skambesiai

2017 03 27

Nuo šių metų pradžios repo mylėtojai, o ypač grupės JBC gerbėjai, yra lepinami puikiomis naujienomis. Daugiau nei prieš dešimtmetį nutilę legendiniai Šiaulių reperiai sausio pabaigoje geriausius savo kūrinius prikėlė Lietuvos hiphopo muzikos apdovanojimų scenoje, o dabar pristato naują dainą „Kuo mes kitokie?“, išleistą net po 12 metų pertraukos.

„Kaip minime ir dainoje, esame tarytum niekuo nepasikeitę – seni geri Šiaulių pacanai. Su lengva autoironija bei nostalgija prisimename save ir primename apie save, – apie kūrinį kalba grupės lyderis Brooklynas. – Viskas sukasi ratu. Mes tie patys, bet tuo pačiu ir kitokie – rimtesni ir daugiau patyrę, tačiau išlaikę savo senąsias vertybes. Dainoje vyrauja senos formos, seni skambesiai, tačiau norintys atras joje ir dabartinį mūsų brandumą.“

Nuo 2006 metų kuriam laikui išsiskirstę grupės JBC nariai Brooklynas, Talik ir N.O.K žada ne trumpalaikį sugrįžimą. Jau balandžio 1 dieną „Siemens“ arenoje šiauliečiai stos prieš kelis tūkstančius hiphopo fanų ir apšildys savo ilgamečius bičiulius „G&G Sindikatą“ koncerte „Tiems, kurie nieko nebijo“, vasarą aplankys ne vieną Lietuvos festivalį, o šiemet žada dar ir naują albumą.

2000-aisiais susibūręs kolektyvas į repo muzikos pasaulį atėjo užtikrintai ir per trumpą laiką surinko būrius ištikimų klausytojų. 2003-aisiais ne tik hiphopo, bet ir visos lietuviškos muzikos mylėtojų širdis grupė užkariavo su kūriniu „Sijonėlis“, kiek vėliau Lietuva išmoko bei kartu koncertuose skandavo „4 elementai“ ir „Penktadienis“ kūrinių žodžius. Iš viso JBC išleido tris puikiai įvertintus albumus.

Vėliau, po šešių metų aktyvios veiklos, reperiai kuriam laikui pasuko skirtingais keliais. Tačiau anot muzikantų, hiphopas ir jo kultūra iš jų gyvenimo niekur nedingo. Kaip tik atvirkščiai – su laiku įgavo naujas formas, naują energiją, mintis, istorijas ir idėjas..  

Paklausykite naujausio JBC kūrinio „Kuo mes kitokie?“