Pokyčiams pasiryžę „Kings of Leon“ užkopė į dar nepasiektą viršūnę

2017 03 15

Birželio 27 dieną pirmą kartą Lietuvoje, „Siemens“ arenoje koncertuosiantys „Kings of Leon“ pristatys septintąjį albumą „WALLS“. Šis albumas tapo pirmuoju grupės istorijoje, užkopusiu į prestižinio JAV žurnalo „Billboard“ sudaromą topą.

Albumas taip pat užėmė aukščiausias pozicijas Jungtinės Karalystės, Kanados, Vokietijos, Australijos ir kitų šalių topuose. Be to, jis susilaukė daugybės palankių įvertinimų ne tik iš gerbėjų, bet ir muzikos kritikų. Pagrindinė tokios sėkmės priežastis – „WALLS“ skamba kitaip nei ankstesni jų darbai. Norėdami tai pasiekti, grupės nariai turėjo priimti ne vieną sprendimą, privertusį juos išeiti iš komforto zonos.

Į populiarumo padanges trijų brolių ir pusbrolio Followillų grupė šovė 2008-aisiais, išleidusi ketvirtąjį albumą „Only by the Night“. Albumas Jungtinėje Karalystėje bei Australijoje tapo geriausiai parduodamu metų albumu, pasaulis kaipmat išmoko „Sex on Fire“ bei „Use Somebody“ dainų žodžius, grupė susižėrė prestižines „Grammy“, „Brit Awards“, NME statulėles ir tapo geidžiamiausiais festivalių svečiais.

Tačiau susivokę, kad gyvenime iš tiesų nori ne vaikytis įspūdingų albumų pardavimų, o tiesiog kurti muziką, muzikantai praėjusių metų pradžioje kartu susėdo prie septintojo albumo „WALLS“ įrašymo darbų.

„Šį kartą mūsų tikslas buvo padaryti kažką kitaip, – pasakojo grupės vokalistas Calebas. – Norėjome išlipti iš savo komforto zonos, kurioje buvome užsisėdėję ne vienerius metus, tad metėme sau iššūkį.“

Pokyčių ištroškę „Kings of Leon“ nariai pirmiausia nusprendė nutraukti saugų bendradarbiavimą su prodiuseriu Angelo Petraglia, kuris dirbo prie šešių ankstesniųjų albumų įrašymo darbų. Jie pasirinko žymų prodiuserį Markusą Dravsą, dirbusį su tokiomis grupėmis kaip „Arcade Fire“, „Coldplay“ bei „Florence and The Machine“, ir buvo gerokai nustebinti.

„Markusas mums sakydavo tokius dalykus, kurių dar niekas nėra sakęs! Jis mūsų absoliučiai neliaupsindavo, tačiau jeigu jam nepatikdavo tai, ką darome – be užuolankų tą išrėždavo. Nors kritikos nemėgstame, pamatėme, kad viskas veda į gerą rezultatą, todėl be atsikalbinėjimų dirbome ir eksperimentavome toliau‘‘, – pasakojo grupės bosistas Jaredas.

Įrašinėti naująjį albumą „WALLS“ grupė nusprendė toli nuo namų. Palikę šeimas Nešvilyje, vaikinai iškeliavo į svajonių miestą Los Andželą ir įsikūrė Holivudo „Henson“ įrašų studijoje. „Pabandėme truputį pakeisti scenarijų. Mūsų du pirmieji albumai buvo įrašyti Los Andžele, tad nusprendėme grįžti ten ir pažiūrėti, ar šis miestas mus vis dar įkvepia“, – kalbėjo grupės vokalistas.

Kartu su šiais pokyčiais grupė keitė ir muzikos skambesį. „Šį kartą stengėmės naudoti kuo mažiau gitaros pedalų ar kitų efektų. Jeigu daina skamba stipriai, taip yra dėl pačios dainos, o ne jos perdirbimo“, – įsitikinę grupės nariai.

Pasak muzikos eksperto, portalo manoMUZIKA.lt įkūrėjo Liudo Zakarevičiaus, „WALLS“ albumas įrodo, kad „Kings of Leon“ yra viena iš tų grupių, be kurių ateinančios kartos nematys bendros XXI a. pradžios roko muzikos istorijos.

„2008-ųjų metų albumas „Only by the Night“ ir dainos iš jo „Sex on Fire“, „Revelry“ ar „Use Somebody“ paklojo pamatą vaikinų sėkmei, kurios jie nepaleido iki šiol. Kiek vėliau sekę albumai „Come Around Sundown“ ir „Mechanical Bull“ – tai grupės pasirinktas hitų ieškojimo kelias.

Bendrame grupės paveiksle visi šie albumai – kartu su rudenį išleistu „WALLS“ – sudaro nuostabų vaizdą, kuris turi tvirtą, nepajudinamą ir tikrai vertingą vietą bendroje roko muzikos istorijoje. „Kings of Leon“ – tai viena iš tų grupių, kurios koncertą šiandieninę roko muziką mylintys žmonės būtinai privalo pamatyti“, – įsitikinęs L. Zakarevičius.