Martynas Levickis ir Ali Gadžijevas pristato drauge sukurtą desertą „Charizma“

2016 12 06

„Kaip įkvepiantis nuostabios muzikos palytėjimas, toks maloniai lengvas...“ – taip apibūdinamas akordeono virtuozo Martyno Levickio ir šokolado meistro Ali Gadžijevo drauge sukurtas desertas-triptikas „Charizma“.

Konditerijos ir muzikos menininkų bendradarbiavimo pradžia tapo idėja netradiciškai perteikti M. Levickio kuriamo „Classic Live Show“ esmę. Gruodžio mėnesį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje koncertuosiantis atlikėjas šiuose pasirodymuose drąsai eksperimentuos su klasikine muzika, nevengs ir šou elementų.

Pasak M. Levickio, tiek kurdamas „Classic Live Show“, tiek šį desertą kartu su Ali, jis norėjo padaryti kažką originalaus ir keliančio nuostabą, o tuo pačiu, kad tai būtų „klasiška“ ir patrauktų dėmesį. „Esu nustebintas, kaip tiksliai ir subtiliai Ali tai pavyko. Žiūrėdamas į „Charizmos“ triptiką išties jaučiu dalelę savęs ir to, ką darau“, – sako atlikėjas.

Žvelgiant į tris juodo šokolado glazūra spindinčius desertus, į akis visų pirma krenta jų dekoro elementai. Ant vieno jų – aukso plokštelė, kito – kyšančios šokolado plokštelės, trečio – bangelę primenantis pyrago gabalėlis.

„Išties „Charizma“ atkartoja Martyno bruožus ir jo veiklą, – šypsosi A. Gadžijevas. – Šokolado plokštelės plytelės primena akordeono dumples, bangelė ant deserto – tai jo bravūriška plaukų sruoga, o aukso plokštelė perteikia prabangią „Classic Live Show“ atmosferą“.

A. Gadžijevas itin džiaugiasi tuo, kad kuriant „Charizmą“ pavyko suprasti ir atkartoti klasikinės muzikos užduodamą skonį ir aukštą lygį. „Mėgstu klausytis geros muzikos, daug desertų dirbtuvėse buvo sukurta klausant funk ar salsos garsų. Kuriant šį desertą skambėjo klasikinė muzika ir Martyno dovanota kompaktinė plokštelė“, – pasakoja A. Gadžijevas.

Prisimindamas patį kūrimo procesą, A. Gadžijevas sako, kad reikėjo labai gerai susipažinti su M. Levickiu ir jo aplinka: „Iš arti stebėjau, kaip Martynas groja, kaip juda jo pirštai ir visas kūnas, kokias formas įgauna akordeonas. Tai suteikė idėjų ne tik deserto išvaizdai, bet ir parinktiems ingredientams, kurie itin kokybiški. Be to, Martynas pasidalino, kokius skonius jis mėgsta – atsižvelgiau ir į tai.“

„Charizma“ yra pirmasis A. Gadžijevo sukurtas desertas, kuris pateikiamas kaip viena trijų skonių interpretacija. Akcentuojami tik pagrindiniai kiekvieno iš trijų desertų elementai: pistacija ir braškė, avietė ir juzu (japoniška citrina), sūri karamelė ir maskarponės kremas. Tai ragaujančiam suteikia galimybę įsitraukti į asmeninę improvizaciją, ieškoti naujų derinių.

Ar M. Levickis turi savo favoritą? „Visi trys yra nuostabūs, tačiau labiausiai patinka pistacijų ir braškių desertas. Šis derinys Ali rankose tapo tiesiog tobulu“, – šypsosi Martynas.

Norintys pasimėgauti desertu-triptiku „Charizma“ turėtų suskubti – Ali šokoladinėse jį įsigyti bus galima tik gruodžio mėnesį.

„Charizmą“ pristatantis vaizdo klipas: